Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
İletişim Seo Adwords Reklamı Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Sitesi ve Tasarımı

Mobil Uyumlu Web Sitesi ve Tasarımı

Günümüz teknolojilerine ayak uydurmaya çalışırken internet sitesi ve sanal ortamdaki yükseliş her ticari sektörü olumu veya olumsuz etkilemektedir. Bu doğrultuda yapmak istediğiniz internet sitesi kullanıcılarına kolaylık sağlaması amacı ile tasarlanmış olmasına özen gösterilerek hazırlanır. Günümüz web siteleri artık yoğun olarak kullanılmanın yanı sıra bir takım özelliklerinde kendi bünyesinde barındırması şartı aramaktadır. Bunlardan en önemlisi kullanıcılarının web sitesini kolay kullanabilmesi, müşterilerin daha rahat bulabilmesi ve pazar oluşturabilmesi için seo desteğinin olması, bunlarla birlikte artık diğerlerine nazaran daha yoğun kullanıma sahip mobil özellikli web sitesi tasarımlarının oluşturulması.

Mobil uyumlu web sitesi son yıllarda daha revaşta seyir etmektedir. Web sitesi hazırlayan firmalar profesyonelliklerni ellerinde tutmaları için her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurmayı hedeflerken artık mobil uyumlu web tasarım çalışmalarına da ağırlık vermektedirler.

Android, iOS, Windows tabanlı mobil telefonlarda rahatlıkla çalışabilen web siteleri google gözünde de değerli web siteleri arasına girmektedir. Google ve diğer arama motorları, kullanıcılarına daha faydalı olması amacı ile mobil destekli web sitelerini ön plana çıkararak kullanıcılarının daha kolay bilgiye veya ürüne ulaşmasını sağlamaktadır. Biz buna aynı zamanda seo uyumlu mobil özellikle web sitesi uygulaması da diyebiliriz. 

Kullanıcılar neden mobil uyumlu web siteleri'ni tercih ederler ?

Mobil uyumlu web siteleri kullanıcılara daha sade ve kullanıcının telefonunda aradığı bilgiye daha kısa sürede ulaşabilmesini sağladığı şüphesiz. Dolayısıyla bu şu anlama gelir;

Mobil telefonu ile web siteleri arasında gezinmeye çalışan bir kullanıcı eski teknoloji ile tasarlanmış bir web sitesinde mobil arayüzü olmadığından gezinmekte zorluk çekerken, mobil uyumlu web sitesinde gezintiye çıktığında daha rahat ve kullanışlı bir telefon uygulamasını aratmayacak nitelikte gezintiye çıkabilecektir. Bu gibi özellikler kullanıcıları ve bir çok teknolojik unsuru mobil uyumlu sayfalara sürüklemektedir.

Mobil uyumlu web sitesi'nin Seo'ya etkisi var mı ?

Şüphesiz google yeni teknolojiyi ve özgün içeriği seven bir arama motoru olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla kullanıcılarına daha sağlıklı ve faydalı çalışmalar yapan web sitelerini ön sıralara çıkardığı gibi mobil uyumlu web sitelerine de ciddi değerler vermesi şaşırtıcı değildir. Mobil uyumlu web sitesi, seo çalışmalarına ilişkin ciddi katkılar sağlayacaktır

Web Siteniz Mobil Uyumlu Olup olmadığını Kontrol Edin

Mobil Uyumluluk Testi adlı aracı ile web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını test edebilirsiniz.

Google+'da bizi ziyaret edin